OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Novinky/News

5.6.2016 sme absolvovali s našimi psami  skúšku z výkonu SVV1. Skúšku absolvovala Cassie Mil z Admaru, Daymon Mil z Admaru a Lennox Allanche. Všetci traja skúšku zložili v známkach veľmi dobrá, dobrý a dobrý. Výkony psov aj psovodov nás potešili. Rozhodca bol pán Štefan Pongrácz, ktorý skúšku pískal korektne a profesionálne. Ďakujeme pánovi rozhodcovi aj našim psovodom a samozrejme naším psom.

5.12.2015 sme sa zúčastnili na Oblastnej výstave Nemeckých ovčiakov v Albertovci v Českej Republike. Výstavu posudzoval Český rozhodca MVDr. Otakar Meloun. Vystavovali sme našeho psa Lennoxa Allanche v triede dospievajúcich psov. Lennox bol v tejto triede najmladším psom čo bolo aj vidieť. V tejto veľmi peknej a silne obsadenej triede bol po statickom posúdení na deviatom  mieste, ale svojím pohybom a perfektným predvedením sa posunul na piatu pozíciu ( VD 5 ). Druhým psom, ktorého sme predvádzali bol pes z našeho chovu: Daymon Mil z Admaru ( maj. Milan Špendla ). Aj tento pes sa predviedol veľmi pekným pohybom keď po posúdení v statike bol na ôsmom mieste a v pohybe sa posunul na štvrté miesto ( VD 4 ) . Celkový dojem z výstavy je naozaj dobrý a k posudzovaniu pána rozhodcu naozaj nemáme žiadne výhrady. Posudzoval korektne a profesionálne. Ďakujeme.

9.10.2015 nám prišlo oficiálne vyhodnotenie rtg kĺbov Lennoxa Allanche, ktoré sme posielali do Nemecka. Výsledok je SV-HD/ED: "a" normal / "a" normal !!!

26-27.9.2015 sa team Mil z Admaru zúčastnil na Hlavnej Špeciálnej Výstave Nemeckých Ovčiakov zo psom Lennox Allanche. Posudzovaný sme boli v triede maldý psy. Triedu posudzoval Nemecký rozhodca Jurgen Hoffman. V silnej konkurencii sme sa umiestnili na deviatom mieste zo známkou VD 9. Lennox nám pred výstavou nanešťastie vypĺzol, takže s výsledkom sme v celku spokjný.

                      

29.8.2015 sa náš team zúčastnil na Oblastnej výstave Nemeckých ovčiakov v Trsticiach, ktorú posudzoval rozhodca sz Českej Republiky MVDr. Otakar Meloun. Náš team zaznamenal na tejto výstave výrazný úspech, keď náš pes Lennox Allanch triedu mladých psov vyhral ( VD1 ) a pes z nášho chovu Daymon Mil z Admaru v tejto istej triede obsadil tretie miesto ( VD3 ). Pretekali v silnej konkurencii 14 psov.

7.8.2015 Psovi z nášho chovu Daymon Mil z Admaru (Juucca z Lintichu x Bacardi Avax Hof )dnes prišlo oficiálne vyhodnotenie rtg. RTG: DBK/DLK - "A" / "A" !!!  

                                                                                

22.10.2014 nám prišlo oficiálné vyhodnotenie rtg lakťových a bedrových kľbov na fenku Cassie Mil z Admaru s výsledkom DBK/DLK: A/A !!!

30.8.2014 sa naša výprava predviedla na Oblastnej výstave Nemeckých ovčiakov v Trsticiach. Výstavu posudzoval pán Ing. Karel Strouhal ( CZ ). Naša fena Cassie Mil z Admaru sa umiestnila na krásnom 2. mieste v triede mladé feny. Prednosťou Cassie bolo predvedenie v pohybe, kde vynikala čo potvrdil aj Český rozhodca.

5.7.2014 sa naša fena Cassie Mil z Admaru zúčastnila so svojou majiteľkou na kvalifikácii BVK pre oblasť západ na Duchonke. Obsadili 2. miesto a zabezpečili si postup na Majstrovstvá Slovenska. Gratulujeme!

5.6.2014 sa nám narodili šteniatka zo spojenia VA1-SK Bacardi Avax Hof  x  V Juucca z Lintichu. Narodilo sa 5 sučiek a 1 psík. Info v odchovoch.

31.5.2014 sa naša fena Cassie Mil z Admaru ( vek 13 mesiacov !!! ) zúčastnila so svojou majiteľkou na kvalifikácii BVK pre oblasť stred v Banskéj Belej. Obsadili  1. miesto !!! s počtom bodov 322! Za to im patrí veľká vďaka a srdečná gratulácia!!!

12.5.2014 sa potvrdilo sono vyšetrením zabreznutie feny Juucci z Lintichu !!!!

V sbotu 12.4.2014 sme sa zúčastnili na oblastnej výstave NO v Beckove, ktorú posudzoval Jurgen Hoffman ( SV ). Cassie Mil z Admaru skončila v triede dorastu na 9. mieste ( VN 9 ). Fena Bornea Mil z Admaru skončila v triede dospievajúcich na 6. mieste ( VD 6 ). K celkovému dojmu s tejto výstavy sa nevyjadrujem.

Dňa 8.4.2014 sme kryli fenu Juucca z Lintichu so psom VA1 SVK Bacardi Avax Hof, syn Zerxisa vom Osterberger-Land. O zabreznutí feny budeme informovať.

5.4.2014 sme sa zúčastnili na oblastnej výstave Nemeckých Ovčiakov v Závode. Posudzoval Český rozhodca Mvdr. Otakar Meloun. Fena Bornea Mil z Admaru získala známku VD 7 v triede mladé feny, kde sa predviedla v silnej konkurencii. Fena Cassie Mil z Admaru sa predviedla v triede dorast feny so známkou VN 7 tiež v silnej kokurencii.

26.3.2014 nám prišlo vyhodnotenie RTG fenky: Bornea Mil z Admaru RTG DLK/DBK: A/B

28.-29.9.2013 sa konala Hlavná špeciálna výstava NO v Dudinciach, ktorú posudzoval v triedach súk rozhodca pán Lutz Wischala z Nemecka. Naša fena Gweena Schreidon sa prezentovala v silnej konkurencii na 15. mieste. Jej sestra Giullia Schreidon túto veľmi silnú triedu vyhrala!!!!

 7.9.2013 sa naša výprava zúčastnila na výsatve v Trsticiach, ktorú posudzoval pán Albín Majsniar. Výstava pre nás dopadla úspešne, kde sa v triede dorastu feny umiestnila naša fenka Bornea Mil z Admaru na 4. mieste, keď po nie veľmi vydarenej statike bola postavená na 9. miesto. Svojím pohybom si ale vybehala posun o 5 miest do predu!!! Ďalej Gweena Schreidon skončila v triede dospievajúce feny na krásnom 2. mieste !!! Poďakovanie patrí mojej manželke, ktorá svojím vodením obidvoch našich feniek prispela k tomuto skvelému výsledku našej výpravy.

  

 

   27.4.2013 sme sa zúčastnili výstavy, ktorá sa konala v Hrachove. Posudzoval rozhodca Jurgen Hoffman ( SV ). Vystavovali sme fenu: Gweena Schreidon, dcéru svetového výťaza Remo vom Fichtenschlag. 

Súťažili sme v triede mladé feny kde sa Gweena umiestnila v silnej konkurencii 16 tich súk na peknom 4 mieste so známkou VD4.